Muhammad Rafique Umer mianowany na stanowisko prezesa giełdy w Pakistanie

Mohammad Rafiq Omar został powołany na stanowisko prezesa giełdy papierów wartościowych w Pakistanie.

W powiadomieniu z tej okazji PSX ogłosiło, że obecny sekretarz i dyrektor ds. Prawnych Mohammad Rafique Umar, dodatkowa opłata za wdrożenie efektywnej firmy od 12 czerwca 2019 r. Została obciążona dodatkową opłatą.

Przeczytał ponadto, że z satysfakcją Rady PSM i satysfakcji Pakistańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Mohammad Rafik Omar otrzymał dodatkową opłatę.
Mohammad Rafiq jest powiązany z Giełdą Papierów Wartościowych w Pakistanie od 2001 roku i obecnie posiada status Rady ds. Prawnych i Dyrektora Generalnego Pakistan Stock Exchange Limited (PSX). Oprócz obecnej roli Rafiq został powołany przez Zarząd na stanowisko Dyrektora Zarządzającego PSX 12 czerwca 2019 r.

Jest absolwentem handlu i prawa na Uniwersytecie Karachi. Nieustannie starał się również jako student Business Administration Institute w wybranych artykułach. Ponadto uzyskał dyplom i certyfikat bankowy na Uniwersytecie w Bangkoku, zajmując pierwszą pozycję w kraju.

Rafique uczestniczył w seminariach i warsztatach na temat różnych artykułów w kraju i poza nim, w tym na temat satysfakcji z rynku kapitałowego i warsztatów egzaminacyjnych za pośrednictwem amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Jest także dyrektorem Sindh w Pakistan Institute of Corporate Governance.

Rafiq Omar ma ponad cztery lokalne i zagraniczne doświadczenie w dziedzinie finansów, bankowości i kapitału. Przed dołączeniem do PS X pracował w United Nations Limited; Bank saudyjsko-francuski (Arabia Saudyjska) i grupa przedsiębiorstw Atlas.

Wcześniej Richard Murray złożył rezygnację jako dyrektor naczelny Pakistan Stock Exchange Limited.

Zarząd PS X wystosował zawiadomienie o wypowiedzeniu obywatelowi Mar Kanady miesiąc wcześniej i wyznaczył 15-dniowy limit na zebranie odpowiedzi i wyjaśnił ich stanowisko, czy obsługuję kanadyjską firmę. PSX.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *